بهترین ساعت معاملات در بورس

معاملات در بورس

یکی از سؤالات همیشگی سرمایه‌گذاران و معامله‌گرها در بازار بورس این است که بهترین ساعت برای خریدوفروش سهام چه موقع می‌باشد؟ ازآنجایی‌که افراد مختلف برای انتخاب بهترین ساعات معاملات در بورس استراتژی‌های متفاوتی را در پیش می‌گیرند، قانون و رویه ثابت و مشخصی برای انتخاب بهترین ساعت خریدوفروش سهام وجود ندارد.

ساعات معاملات در بورس به چه صورت است؟

همان‌طور که می‌دانید ساعات معاملاتی در بازار بورس و فرا بورس از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ بعدازظهر می‌باشد. به‌این‌ترتیب که ساعت ۸:۳۰ تا ۹ صبح مرحله سفارش گیری است و در طی این نیم ساعت هیچ‌گونه معاملاتی در بازار بورس انجام نمی‌شود. متقاضیان می‌توانند در این مدت‌زمان سفارشات خرید یا فروش خود را در سامانه معاملاتی بورس وارد و ثبت نمایند.

معاملات در بورس

سپس از ساعت ۹ صبح تا ۱۲:۳۰ بعدازظهر معاملات اصلی تالارها و بازارهای بورسی مختلف انجام می‌پذیرد و بعد از ساعت ۱۲:۳۰ ظهر تا صبح روز آینده امکان واردکردن و ثبت هیچ‌گونه سفارشی در سامانه بورس وجود نخواهد داشت.

همچنین بخوانید : ۱۰ نکته برای خرید و فروش سهام

حال با توجه به محدودیت‌های زمانی که برای انجام معاملات در بورس وجود دارد، سؤال مهمی که پیش می‌آید این است که بهترین ساعت برای خریدوفروش سهام در بورس چه زمانی است؟ و در چه ساعاتی به انجام معاملات بورسی خود بپردازیم که سود و بهره بیشتری نصیبمان شود؟ برای دریافت پاسخ این سؤالات تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

معاملات در بورس

بهترین ساعت برای سود گیری از معاملات بورسی چه زمانی است؟

سود گیری به معنای فروش سهامی است که با قیمتی بالاتر از قیمت خرید ما به فروش می‌رود. به بیانی ساده‌تر ما با سرمایه‌گذاری بر روی آن سهم سود به دست می‌آوریم. نکته مهم این است که تا زمانی که برای فروش سهام اقدام نکنیم، سود ما قطعی محسوب نمی‌شود؛ زیرا ممکن است هرلحظه قیمت سهم دچار کاهش گردد. به همین دلیل فروش سهام مناسب در قیمت‌های مطلوب، سود گیری نام دارد.

تصور کنید شما سهام یک شرکت را خریده‌اید و شاهد رشد قیمت آن بوده‌اید، نکته‌ای که وجود دارد این است که بهترین ساعت برای فروش این سهم چه زمانی است؟ برای دریافت پاسخ این سؤال روش‌هایی وجود دارد که به ما کمک می‌کند نقطه سود گیری در معاملات بورسی را پیش‌بینی کنیم.

مثلاً با بررسی روند گذشته سهم و مطالعه متغیرهای مختلف بازار مانند تعداد خریداران، میزان عرضه و تقاضا، حجم معاملات و غیره، می‌توان الگوها و نمودارهایی که سهم خالص بر اساس آن‌ها روند صعودی یا نزولی می‌گیرد را به دست آورد.

همچنین بخوانید : تحلیل بورس با چه روش‌هایی انجام می‌شود ؟

استراتژی مناسب در معاملات در بورس

به‌طورمعمول سهام شرکت‌های گوناگون پس از شروع روند صعودی و رشد قیمتی، در سطحی از قیمت متوقف می‌شود و برای مدتی در همان سطح قیمت دچار نوسان می‌گردد. یکی از استراتژی‌های مهم برای انجام موفقیت‌آمیز معاملات در بورس این است که سهام خود را پس از رسیدن و تثبیت در سطح قیمتی جدید به فروش برسانید. این یکی از استراتژی‌های محافظه‌کارانه و کاربردی برای انجام معاملات در بورس می‌باشد.

کارشناسان بازار بورس و افراد باتجربه معتقدند که استفاده از این روش دارای مزایا و معایب مختلفی است؛ به‌عنوان‌مثال با به‌کارگیری این استراتژی ممکن است از برخی از فرصت‌های طلایی بورس محروم شوید اما در بلندمدت می‌توانید اطمینان داشته باشید که به سود قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاری در بورس دست یافته‌اید.

معاملات در بورس

نتیجه‌گیری

همان‌طور که گفته شد معاملات در بورس در مدت‌زمان مجاز معاملاتی در بازار بورس که دقیقاً سه ساعت و نیم می‌باشد، انجام می‌شود و در بعضی از این ساعات حجم معاملات بیشتر و در برخی ساعات حجم کمتری دارد. به‌طورمعمول بین ساعت ۹ تا ۹:۱۵ صبح و همچنین از ساعت ۱۲:۱۵ تا ۱۲:۳۰ ظهر، سهام سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف به بیشترین حجم معاملات در بورس می‌رسند.

با توجه به این نکته می‌توان نتیجه‌گیری کرد که بهترین زمان برای خرید سهم در طول ساعات معاملاتی ازنظر تابلو خوانی در ساعت ۱۲ تا ۱۲:۳۰ ظهر یعنی در نیم ساعت پایانی بازار می‌باشد؛ زیرا در اکثر روزهای کاری بازار بورس و در ساعات پایانی، فشار فروش معاملات در بورس افزایش‌یافته و قیمت سهام کاهش میابد؛ درنتیجه می‌توان سهم موردنظر را با قیمت مناسب‌تری خریداری نمود.

مقالات مرتبط 

نوسان گیری در بورس

نوسان گیری در بورس

می‌توان گفت نوسان گیری در بورس یک فرایند استراتژیک جذاب و درعین‌حال پر ریسک معامله است. این روش معامله به دنبال تغییرات سریع قیمت‌ها سود

ادامه مطلب
معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز یا معاملات آتی از روش‌های پر ریسک ترید در بازارهای بزرگ معاملاتی است. در این روش معامله‌گران با تخمین شرایط اقتصادی، اجتماعی و

ادامه مطلب
مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه

در دنیای تجارت مدیریت سرمایه به معنی داشتن دانش و مهارت برای انجام معاملات کم ریسک و به دست آوردن بیشترین بازدهی است. در اولویت

ادامه مطلب
ترید در بازار سرمایه

ترید در بازار سرمایه

با معامله یکی از مفاهیم اصلی در بازار سرمایه است. ترید در بازار سرمایه یعنی معامله کردن یک سهام، رمز ارز، جفت ارز، فلزات گران‌بها

ادامه مطلب

+ 200 دوره

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 350 کاربر

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 400 مطلب

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 50 کلاس

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

درباره پولدارباشی

خالق استراتژی معاملاتی لاک پشت طلایی در ایران کارشناس ارشد اعتباری و سرمایه گذاری بانک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها دارنده مدرک تحلیل تکنیکال از کاوندیش کالج انگلستان تحلیل گر و معامله گر بازار بورس و آتی سکه و زعفران

ارتباط با ما

اعتماد شما ، افتخار ماست!

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر