صف خرید سهام چیست ؟

یکی از پرکاربردترین اصطلاحاتی که در دنیای بورس بکار برده می‌شود تشکیل صف خرید سهام است. صف خرید بر اساس میزان تقاضا به وجود می‌آید. درواقع صف خرید زمانی تشکیل می‌شود که میزان تقاضا برای خرید سهام زیاد باشد و افراد برای خرید سهام با یکدیگر رقابت کنند.

به‌عبارتی‌دیگر صف خرید سهام زمانی شکل می‌گیرد که تعداد فروشنده و عرضه‌کننده‌های سهام کمتر از متقاضیان خرید باشد. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت صف خرید سهام زمانی به وجود می‌آید که نسبت عرضه به تقاضا کمتر باشد. در این شرایط متقاضیان سفارش‌های خود را نزدیک به بالاترین قیمت هر سهم، در بازه یا دامنه نوسان ثبت می‌کنند و در صف خرید قرار می‌گیرند.

صف خرید سهام

علت شکل گرفتن صف خرید سهام

معمولاً صف خرید زمانی تشکیل می‌شود که ارزش سهام روند صعودی دارد. در این شرایط اشخاص حقیقی و حقوقی که در بورس حضور دارند، تقاضای خود را برای خرید سهام را در سامانه بورس ثبت می‌کنند. به‌طورکلی می‌توان گفت صف خرید به دلایل زیر شکل می‌گیرد:

  • افزایش نرخ سهام
  • افزایش سرمایه
  • اخبار و گزارشات مثبت در مورد شرکت ارائه‌دهنده که حاکی از رشد احتمالی سهم است
  • تعدیل EPS به سمت مثبت
  • سودآور شدن شرکت ارائه‌دهنده سهام
  • بالا رفتن میزان درآمدهای حاصل‌شده از سرمایه‌گذاری در سهام
  • سفته‌بازی در سهم

چگونه در صف خرید سهام بخریم؟

همان‌طور که گفته شد صف خرید زمانی به وجود می‌آید که میزان تقاضا برای خرید یک سهم از میزان عرضه آن در سقف مجاز قیمت روزانه بیشتر باشد. در این شرایط متقاضیانی که سفارش‌های خود را زودتر در سامانه معاملاتی بورس ثبت کرده‌اند، از شانس بیشتری برای خرید سهام برخوردار خواهند بود.

همچنین بخوانید : نکات طلایی برای خرید سهم

درخواست خرید شما طی فرایند خاصی به کارگذاری ارسال می‌شود. به مدت‌زمانی را که درخواست شما طی می‌کند تا به کارگذاری برسد، پینگ می‌نامند. هرچقدر میزان پینگ شما کوتاه‌تر باشد، درخواست شما زودتر به کارگذاری می‌رسد و جایگاه بهتری در صف خرید پیدا می‌کنید.

بنابراین سرعت اینترنتی که برای آپلود و بارگذاری درخواست خود استفاده می‌کنید از اهمیت زیادی برخوردار است.

صف خرید سهام

یکی دیگر از موضوعات تأثیرگذار برای خرید سهم در صف خرید، انتخاب کارگزاری با زیرساخت‌های مناسب است؛ زیرا کارگذاری تأثیر زیادی بر روی جایگاه شما در صف خرید سهام دارد؛ بنابراین کارگذاری خود را از شرکت‌های معتبر و شناخته‌شده تهیه نمایید.

زمان شروع سفارش گیری سهام در بورس ۸:۳۰ صبح است که به ثبت سفارش که در این ساعت عمل سرخطی زدن در بورس گفته می‌شود و رأس ساعت ۹ معاملات شروع می‌شوند و تا ساعت ۱۲:۳۰ ظهر ادامه میابند.

استفاده از اینترنت بورسی (سرور مجازی بورس)

اگر قصد دارید در صف خرید شانس بالاتری داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم از سرور مجازی بورس استفاده نمایید. سرور مجازی بورس شما را به یک کامپیوتر پرقدرت که دارای اینترنتی فوق پرسرعت است متصل می‌کند. با استفاده از سرور مجازی بورس می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری معاملات بر خط، سرخطی و خرید عرضه اولیه سهام را انجام دهید.

همچنین بخوانید : معرفی ۸ سایت بورسی مهم و معتبر

نحوه کار با سرور مجازی بورس نیز بسیار ساده و راحت است. به‌این‌ترتیب که شما می‌توانید با استفاده از یک نرم‌افزار به سرور مجازی بورس متصل شوید و فعالیت‌های خود را با استفاده از لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی انجام دهید. کامپیوتر شخصی یا لپ‌تاپ شما از راه دور به سرور مجازی بورس که یک کامپیوتر پرقدرت و دارای اینترنت پرسرعت با فیبر نوری است متصل می‌شود و به‌راحتی می‌توانید در صف خرید سهام جزء نفرات اول باشید.

صف خرید سهام

شما می‌توانید سرور مجازی بورس را از شرکت‌های معتبر و شناخته‌شده‌ای که خدمات سرور مجازی ارائه می‌دهند تهیه نمایید.

به‌طور خلاصه می‌توان گفت نکاتی که باعث می‌شود شما در صف خرید سهام جزء نفرات اول باشید شامل موارد زیر است:

  • کارگزاری با زیرساخت‌های مناسب
  • استفاده از اینترنت پرسرعت و پینگ پایین
  • استفاده بهینه از زمان (زیرا در فرایند خرید سهام میلی‌ثانیه‌ها نیز ارزشمند هستند و باید با اطمینان آن‌ها را حفظ کنیم.)

مقالات مرتبط 

افزایش سرمایه چیست

افزایش سرمایه چیست ؟

یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین عوامل برای توسعه و پیشرفت شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری افزایش سرمایه است. با وجود رقابت سنگین در بازارهای مختلف، همه

ادامه مطلب

+ 200 دوره

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 350 کاربر

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 400 مطلب

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 50 کلاس

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

درباره پولدارباشی

خالق استراتژی معاملاتی لاک پشت طلایی در ایران کارشناس ارشد اعتباری و سرمایه گذاری بانک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها دارنده مدرک تحلیل تکنیکال از کاوندیش کالج انگلستان تحلیل گر و معامله گر بازار بورس و آتی سکه و زعفران

ارتباط با ما

اعتماد شما ، افتخار ماست!

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر