سبد گردانی در بورس

سبد گردانی در بورس

سبدگردانی یکی از مفاهیم شیرین و جذاب در بازار سرمایه است. به بیان ساده، سبد گردانی یعنی سپردن سرمایه به شخصی به اسم سبدگردان که مسئولیت مدیریت سهام شما را برعهده دارد. و به کمک تجربه و دانش خود، سهام‌های گوناگون را برای شما خرید و فروش می‌کند.سبدگردان‌ها اشخاصی مجرب و آشنا به بازار سرمایه هستند، که کارشناسانان حاذق بازار بورس به شمار می‌روند. این اشخاص با توجه به میزان سرمایه‌ی سرمایه گذار و وضعیت ریسک‌پذیری حاکم بر بازار، سبدی مناسب برای سرمایه گذار تشکیل می‌دهند، و تمامی امورات مربوط به خرید و فروش را مدیریت می‌کنند.

کدام شرکت سبد گردانی در بورس بهتر است؟

امری طبیعی است که سرمایه گذاران در جستجوی پیدا کردن بهترین شرکت سبد گردانی در بورس باشند. در این رابطه باید متذکر شویم که عملکرد شرکت‌های سبدگردانی در بازه‌های مختلف کاملا متفاوت می‌باشد.

حتما دیده‌اید که گاها یک سبدگردان در یک بازه زمانی مشخص عملکرد خوبی نداشته، اما در بازه‌ای دیگر عملکرد خوبی از خود نشان داده است. پیشنهاد ما به شما این است، پیش از اعلام همکاری با هر یک از شرکت‌های سبدگردان، از آن‌ها تقاضا کنید تا روند سود دهی شرکت را در یک بازه ۵ساله در اختیارتان بگذارند.

دانستن این نکته ضرورت دارد، که باید برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه دیدتان بلند مدت باشد، تا بتوانید به سود کلانی دست یابید. چرا که بازار سرمایه جای مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت نخواهد بود.

بدین ترتیب شما می‌توانید در سایه سرمایه‌گذاری بلند مدت در بازار شلوغ بورس و زیر نظر یک شرکت سبد گردان موفق، سود بیشتری را از سرمایه‌گذاری خود در آینده داشته باشید.

شرکت‌های سبد گردانی در بورس

شرایط سبد گردانی در بورس با همکاری شرکت سبدگردان

شرایط سبد گردانی در بورس با همکاری شرکت سبدگردان به مدت قرار داد یک سال است، و امکان فسخ قرارداد در این مدت وجود دارد.

سود سبدگردان ۲۰ درصد از سود حاصله برای سود‌های بالاتر از ۲۰ در صد در نظر گرفته می‌شود.

انجام قرارداد در هر یک از شرکت‌های سبدگردانی تحت مجوز سازمان بورس منعقد می‌شود.

لیست بعضی از شرکت‌های سبد گردانی در بورس

  • کاریزما
  • آسمان
  • سرمایه ایرانیان
  • هدف
  • آرمان اقتصاد
  • پاداش سرمایه
  • سبدگردان نوین نگر آسیا
  • الماس
  • تصمیم نگار ارزش آفرینان
  • سرآمد بازار

آیا تضمینی برای سبدگردانی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر. سازمان بورس به هیچ شرکت سبدگردانی اجازه نمی‌دهد که سود حاصله را برای جلب اعتماد کاربران تضمین دهد. و اگر هم از سوی شرکت سبدگردانی این امر صورت گیرد، کاری غیرقانونی محسوب می‌گردد.

مگر در مواردی خاص نظیر صندوق‌هایی که سودهی را تضمین می‌کنند. بنابراین چاره‌ای نمی‌ماند مگر اینکه شخصی که قصد دارد به یکی از شرکت‌های سبدگردانی روی بیاورد، علم جامع و کاملی از وضعیت عملکرد خوب شرکت و شرایط حاکم بر سازمان بورس داشته باشد و قبل از اعلام به همکاری همه شرایط را پذیرفته باشد.

همچنین بخوانید: شرکت های بازارگردانی

فایده سبد گردانی در بورس

آیا سبدگردان در ضرر هم سهیم است؟

جواب این سوال خیر است، برای این مورد هم از سوی سازمان بورس مجوزی صادر نشده است. بدین ترتیب سرمایه گذار باید با شناخت ریسک‌های موجود در بازار بورس، سبدگردان مناسبی را برای خود انتخاب کند.

فایده سبد گردانی در بورس

افرادی مبتدی که تازه وارد بازار شلوغ سرمایه شدند، و یا افرادی که مدت‌ها است که در بازار بزرگ سرمایه حضور فعال دارند، اما مشغله آن‌ها به قدری زیاد است، که فرصت کافی برای انجام معاملات و سبدگردانی‌ها را ندارند، می‌توانند به کمک شرکت‌های سبدگردانی امورات خرید و فروش خود را پیش ببرند.

تجربیات سبدگردان تا حد زیادی ریسک خرید و فروش را پایین می‌آورد. زیرا که سبدگردان‌ها کارشناسان حرفه‌ای بازار سرمایه هستند، که می‌توانند با دقت و بررسی همه جانبه دست به معامله بزنند.

مقالات مرتبط 

نوسان گیری در بورس

نوسان گیری در بورس

می‌توان گفت نوسان گیری در بورس یک فرایند استراتژیک جذاب و درعین‌حال پر ریسک معامله است. این روش معامله به دنبال تغییرات سریع قیمت‌ها سود

ادامه مطلب
معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز یا معاملات آتی از روش‌های پر ریسک ترید در بازارهای بزرگ معاملاتی است. در این روش معامله‌گران با تخمین شرایط اقتصادی، اجتماعی و

ادامه مطلب
مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه

در دنیای تجارت مدیریت سرمایه به معنی داشتن دانش و مهارت برای انجام معاملات کم ریسک و به دست آوردن بیشترین بازدهی است. در اولویت

ادامه مطلب
ترید در بازار سرمایه

ترید در بازار سرمایه

با معامله یکی از مفاهیم اصلی در بازار سرمایه است. ترید در بازار سرمایه یعنی معامله کردن یک سهام، رمز ارز، جفت ارز، فلزات گران‌بها

ادامه مطلب

+ 200 دوره

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 350 کاربر

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 400 مطلب

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 50 کلاس

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

درباره پولدارباشی

خالق استراتژی معاملاتی لاک پشت طلایی در ایران کارشناس ارشد اعتباری و سرمایه گذاری بانک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها دارنده مدرک تحلیل تکنیکال از کاوندیش کالج انگلستان تحلیل گر و معامله گر بازار بورس و آتی سکه و زعفران

ارتباط با ما

اعتماد شما ، افتخار ماست!

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر