معرفی ۸ سایت بورسی مهم و معتبر

یکی از بهترین و مهم‌ترین اقدامات برای موفقیت در بازار بورس، کسب دانش و اطلاعات معتبر و باکیفیت است. با این کار شما می‌توانید فرصت‌ های طلایی سرمایه‌ گذاری در بورس را شناسایی کنید و به سودآوری بیشتری دست ‌یابید. به ‌طور کلی قبل از سرمایه‌ گذاری در سایت بورسی و خرید سهام در مورد شرکت فروشنده سهام تحقیق کنید و مطمئن شوید که دارای ویژگی‌های زیر است:

 1. شرکت به لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار داشته دارد و از پشتوانه مالی قابل‌اطمینانی برخوردار است.
 2. میزان تقاضا برای خرید محصولات و خدمات شرکت زیاد است.
 3. شرکت موردنظر در صنعت برتر فعالیت دارد (صنعتی که ازلحاظ مالی آینده مساعدی داشته باشد.)

سایت بورسی

همان‌طور که گفتیم شما برای موفقیت در بازار سرمایه و بورس نیاز به اطلاعات دقیق و معتبری دارید و بهترین راه دستیابی به این اطلاعات استفاده از وب‌سایت‌هایی است که زیر نظر سازمان بورس کشور فعالیت می‌کنند. در ادامه ۸ سایت بورسی معروف و مهم را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید : کد بورسی چیست ؟

سایت بورسی ایران

مهم‌ترین وب ‌سایت‌ های بورسی مهم و معتبری که کمک بسیار زیادی به سرمایه‌گذاران می‌کنند شامل موارد زیر است

 1. سایت سازمان بورس و اوراق بهادار  Seo.ir
 2. سایت اطلاع‌رسانی سازمان سرمایه‌ایران  sena.ir
 3. سایت آموزشی مدیر مالی  modiremali.com
 4. سایت بورس اوراق بهادار تهران  new.tse.ir
 5. سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران  tsetmc.com
 6. سایت شبکه کدال (سیستم جامع اطلاع‌رسانی ناشران)  codal.ir
 7. مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران  fipiran.com
 8. سایت تالار مجازی بورس ایران  irvex.ir

در ادامه این ۸ سایت بورسی را به‌صورت خلاصه به شما معرفی می‌کنیم. برای آشنایی با این وب‌سایت‌های مهم ادامه مطلب را از دست ندهید.

سایت بورسی

۱- وب‌سایت سازمان بورس و اوراق بهادار تهران

www.seo.ir

آشنایی با این سایت بورسی لازمه تمامی سرمایه‌گذاران بازار بورس است؛ زیرا یکی از معتبرترین وب‌سایت‌هایی است که اطلاعات رسمی و تائید شده‌ی بازار بورس و سهام را منتشر می‌کند. مطالب وب‌سایت سازمان بورس و اوراق بهادار تهران شامل اخبار بازار، مقالات مفید در رابطه با سرمایه‌گذاری، شرح قوانین و مقررات دنیای بورس و غیره است. همچنین با استفاده از این سایت بورسی می‌توانید به برخی از آمارهای تائید شده روزانه، ماهیانه و سالانه بازار بورس دسترسی پیدا کنید.

۲– پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ‌ایران

www.sena.ir

یکی دیگر از بهترین وب‌سایت‌هایی که اخبار معتبری را در مورد بازار بورس و سرمایه منتشر می‌کند، پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه‌ایران یا سنا است. با استفاده از این وب‌سایت شما می‌توانید خبرهای بخش‌های مختلف بازار سرمایه مثل اوراق بهادار یا فرا بورس را دنبال کنید و پربیننده‌ترین خبرها را بخوانید.

 ۳– وب‌سایت آموزشی مدیر مالی

www.modiremali.com

این وب‌سایت یکی از بهترین سایت‌ها برای ارتقای دانش سرمایه‌گذاری است. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت آموزشی مدیر مالی به مقالات متعددی درزمینهٔ سرمایه‌گذاری و حسابداری شخصی دسترسی پیدا کنند. همچنین با استفاده از دانشنامه مالی و سرمایه‌گذاری وب‌سایت مدیر مالی، با معنا و مفهوم بسیاری از اصطلاحات رایج در دنیای بورس آشنا می‌شوید.

۴- وب‌ سایت بورسی اوراق بهادار تهران

www.new.tse.ir

وب‌ سایت بورس اوراق بهادار تهران یک سایت بورسی مفید دیگر است که شما می‌توانید در آن به اطلاعات مربوط به بازار و اخبار و اطلاعیه شرکت‌های حاضر در بورس دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید با استفاده از مطالب آموزشی منتشرشده در این وب‌سایت دانش بورسی خود را ارتقا دهید.

۵- شرکت مدیریت فناوری بورس تهران

www.tsetmc.com

تمام افرادی که در بازار بورس فعالیت می‌کنند و یا قصد ورود به بازار سرمایه را دارند، باید به این وب‌سایت مراجعه کنند و حتی در برخی شرایط باید روزی چندین بار به این وب‌سایت مراجعه نمایند؛ زیرا تمامی اطلاعات مربوط به شرکت‌ها، نمادها و گزارشات و اخبار شرکت‌ها در این وب‌سایت منتشر می‌شود و شما می‌توانید تمام اخبار و اطلاعات شرکت‌های مختلف و بازار و صنایع گوناگون را در آن پیدا کنید.

همچنین بخوانید : تحلیل بورس با چه روش‌هایی انجام می‌شود ؟

سایت بورسی

۶- سایت شبکه کدال یا سیستم جامع اطلاع‌رسانی ناشران

www.codal.ir

شرکت‌هایی که در بورس حضور دارند موظف‌اند هرگونه اخبار و اطلاعیه مربوط به خود را سریعاً در وب‌سایت کدال یا سیستم جامع اطلاع‌رسانی ناشران منتشر کنند؛ بنابراین با استفاده از این سایت می‌توانید جدیدترین اطلاعیه‌های شرکت‌ها و نمادها نظیر سود شرکت، سود تقسیمی، تشکیل مجامع عمومی، گزارش‌های مالی و غیره را مشاهده نمایید.

 ۷- مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران

www.fipiran.com

از دیگر سایت‌های مفید و مهمی که از طریق آن می‌توانید از جدیدترین اطلاعات و اخبار بازار سرمایه باخبر شوید، سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران است. یکی از مزایای این سایت بورسی انتشار اطلاعات جامع در مورد صدوق‌های سرمایه‌گذاری است و اگر شما قصد دارید در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنید، حتماً به این وب‌سایت مراجعه کنید.

۸– تالار مجازی بورس ایران

www.irvex.ir

مهم‌ترین قابلیت وب‌سایت تالار مجازی بورس ایران این است که شما می‌توانید در این وب‌سایت تمرین سرمایه‌گذاری کنید؛ یعنی با سرمایه‌ای فرضی اقدام به خریدوفروش سهام کنید و دانش و مهارت‌های خود را بیازمایید. شدیداً توصیه می‌شود که پیش از ورود به دنیای بورس و سرمایه‌گذاری در سهام، مدتی در سایت تالار مجازی بورس به خریدوفروش سهام بپردازید تا با آمادگی بیشتری وارد دنیای واقعی بورس شوید.

مقالات مرتبط 

افزایش سرمایه چیست

افزایش سرمایه چیست ؟

یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین عوامل برای توسعه و پیشرفت شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری افزایش سرمایه است. با وجود رقابت سنگین در بازارهای مختلف، همه

ادامه مطلب

+ 200 دوره

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 350 کاربر

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 400 مطلب

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 50 کلاس

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

درباره پولدارباشی

خالق استراتژی معاملاتی لاک پشت طلایی در ایران کارشناس ارشد اعتباری و سرمایه گذاری بانک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها دارنده مدرک تحلیل تکنیکال از کاوندیش کالج انگلستان تحلیل گر و معامله گر بازار بورس و آتی سکه و زعفران

ارتباط با ما

اعتماد شما ، افتخار ماست!

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر