ریزش بازار

ریزش بازار
کم و زیاد شدن بازار سرمایه همیشه وجود داشته و سود سهام بورس از گذشته به رشد قابل وجهی می‌رسد و در دوره‌ایی دیگر پایین می‌آید. ریزش بازار بورس اتفاق جدیدی نیست و سهامداران همیشه شاهد چنین مواردی در بازار سرمایه‌گذاری خود هستند.برخی از افرادی که تازه پا به عرصه بورس گذاشته اند، با ریزش بورس ناراحت و استرس پیدا می‌کنند که مبادا اصل پول و سودش را از دست بدهند. زمانی که افراد به چنین ریزشی در بازار سرمایه بر می‌خورند به دنبال فروش سهام خود می‌روند، در اینجا شما را با اصطلاح بورس آشنا می‌کنیم.

تا در زمان برخورد با چنین شرایطی بدانید چگونه باید با بازار سرمایه برخورد کنید.

ریزش بورس

همیشه میزان سود سهام به طرف بالا حرکت نمی‌کند و بیشتر این سودها پلکانی می‌باشند. اگر میزان سهام به میزان بالایی از مقدار واقعی خود دست پیدا کند آنگاه  برای برداشت مقدار سود به دست آمده سهامداران اقدام به فروش می‌کنند.

سود سهام شرکت‌ها به صورت پلکانی انجام می‌شود، بیشتر سرمایه گذاران با صعود سود سهام اقدام به فروش سهام خود می‌کنند. زمانی که قیمت سهام بالا رفته و سهامداران اقدام به فروش می‌کنند، با این فروش‌های بالا به این دوران اصلاح قیمت سهام شرکت می‌گویند.

در این دوران شرکت‌های بورس از نظر قیمت افتی ندارند، ولی وقتی بورس در بازار ریزش پیدا می‌کند موجب منفی شدن سهام شرکت می‌شود. در این شرایط افراد اقدام به فروش سهام خود کرده و میزان ارزش سهام یک شرکت در مدت زمان کوتاه به پایین‌ترین میزان خود می‌رسد.

علت ریزش بازار بورس

وقتی شاخص بورس به پایین‌ترین حد خود می‌رسد و سقوط ۱۰ درصدی داشته باشد، گفته می‌شود سهام به قسمت اصلاح قیمت رسیده است. دلیل اینکه از این اصطلاح به کار می‌رود این است که بورس میزان بالا رفتن را ثابت و متوقف کرده است، و افراد این عبارت را به عنوان شاخص نزولی سهام خود در طولانی مدت می‌دانند.

بسیاری از افرادی که تازه وارد بازار بورس می‌شوند آن را به عنوان ریزش بازار بورس تلقی می‌کنند. ریزش بازار بورس پایین آمدن قیمت ناگهانی سهام در بازار سرمایه می‌باشد که باعث می‌شود از ارزش اوراق سهام کاسته شود.

یکی از عواملی که موجب سقوط میزان ارزش سهام در بازار سرمایه می‌شود ترسیدن می‌باشد.

علت ریزش بازار بورس

افرادی که سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند دو کلمه رشد و ریزش برایشان حائز اهمیت می‌باشد، و این دو کلمه به سود و زیان شرکت بستگی دارد. با رشد سهام مطمئنا شرکت‌ها رشد قابل توجهی در سود سهام دارند، زمانی که این سود ریزش پیدا کند همه سهامداران با زیان روبرو می‌شوند.

افراد خبره که در این کار تجربه دارند با ریزش بازار سرمایه نا امید نمی‌شوند، زیرا اطلاع دارند که تحت تاثیر عوامل مختلف این دوران را پشت سر می‌گذارند و جبران تمامی این منفی‌ها می‌شود.

بسیاری از مدیران سرمایه گذار به خوبی می‌دانند، که میزان قیمت محصولات در بازارهای جهانی را چگونه خریداری کنند و هنگام ریزش ارزش این سهام‌ها نگران نمی‌شوند.

همچنین بخوانید : دانستنی هایی در مورد بازار سرمایه

علت ریزش بازار بورس

مقالات مرتبط 

نوسان گیری در بورس

نوسان گیری در بورس

می‌توان گفت نوسان گیری در بورس یک فرایند استراتژیک جذاب و درعین‌حال پر ریسک معامله است. این روش معامله به دنبال تغییرات سریع قیمت‌ها سود

ادامه مطلب
معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز یا معاملات آتی از روش‌های پر ریسک ترید در بازارهای بزرگ معاملاتی است. در این روش معامله‌گران با تخمین شرایط اقتصادی، اجتماعی و

ادامه مطلب
مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه

در دنیای تجارت مدیریت سرمایه به معنی داشتن دانش و مهارت برای انجام معاملات کم ریسک و به دست آوردن بیشترین بازدهی است. در اولویت

ادامه مطلب
ترید در بازار سرمایه

ترید در بازار سرمایه

با معامله یکی از مفاهیم اصلی در بازار سرمایه است. ترید در بازار سرمایه یعنی معامله کردن یک سهام، رمز ارز، جفت ارز، فلزات گران‌بها

ادامه مطلب

+ 200 دوره

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 350 کاربر

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 400 مطلب

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 50 کلاس

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

درباره پولدارباشی

خالق استراتژی معاملاتی لاک پشت طلایی در ایران کارشناس ارشد اعتباری و سرمایه گذاری بانک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها دارنده مدرک تحلیل تکنیکال از کاوندیش کالج انگلستان تحلیل گر و معامله گر بازار بورس و آتی سکه و زعفران

ارتباط با ما

اعتماد شما ، افتخار ماست!

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر