آموزش اصول تابلو خوانی در بورس

تابلو خوانی در بورس

برای موفقیت در هر کاری نیاز به آموزش و کسب مهارت است و ورود به بازار بورس و سرمایه نیز از این قاعده مستثنا نیست. برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر حرفه‌ای لازم است با برخی از استراتژی‌ها و نکات کلیدی سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شوید. در کنار مفاهیم اساسی همچون تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی، یکی دیگر از مباحث بسیار مهم که هر سرمایه‌گذار به کسب آگاهی در آن نیازمند است، بازخوانی و تابلو خوانی در بورس است.

تابلو خوانی در بورس به معنای بررسی روانشناسی بازار و رفتارشناسی معامله‌گران می‌باشد. یک سرمایه‌گذار موفق و معامله‌گر حرفه‌ای باید درزمینهٔ بازار خوانی و تابلو خوانی در بورس مهارت داشته باشد تا بتواند روند حرکت سهم را بررسی کرده و تحولات روی تابلو را تجزیه و بررسی نماید.

به‌طورکلی برای انجام یک معامله و خرید و شناسایی سهام مناسب می‌بایست در کنار استفاده از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی، بر موارد دیگری ازجمله رفتارشناسی سرمایه‌گذاران در خریدوفروش سهام، بررسی وضعیت کلی سهم، سابقه معاملات، شرایط بازار سرمایه و… تسلط داشته باشد و با بررسی و تجزیه‌وتحلیل تحولات تابلوی بورس بهترین معاملات را انجام دهد.

تابلو خوانی در بورس

آموزش تابلو خوانی در بورس

اولین مرحله برای تابلو خوانی در بورس، آشنایی با اطلاعات معامله سهم است. شما می‌توانید این اطلاعات مهم را با مراجعه به وب‌سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (TSETMC) به دست آورید. همچنین اگر به دنبال خرید سهم خاصی باشید، می‌توانید با جستجوی آن در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (TSETMC)، به اطلاعات و سوابق معاملاتی سهام موردنظرتان دسترسی داشته باشید.

تابلو خوانی در بورس به این صورت است که در صفحه هر نماد تعداد معاملات آن نماد درج شده است. این اطلاعات نشان‌دهنده تعداد دفعات انجام معامله در نماد می‌باشد. البته بررسی این عدد به‌تنهایی نمی‌تواند معیاری برای بازار خوانی و تابلو خوانی در بورس و نوسان گیری در بازار باشد.

همچنین بخوانید : مهم‌ترین نکات برای سرمایه گذاری موفق در بورس

یکی دیگر از روش‌های تابلو خوانی در بورس بررسی خریدوفروش‌های حقوقی است. گاهی اوقات ممکن است اشخاص حقوقی در جایگاه خریدار و فروشنده باشند که در این صورت تابلو خوانی استراتژی‌های خاص خود را می‌طلبد.

تابلو خوانی در بورس

تابلو خوانی پیشرفته

به همان اندازه که ورود به بازار بورس و دریافت کد بورسی ساده است، ماندن در بازار سرمایه و کسب سود مناسب از سرمایه‌گذاری در بورس کار دشواری می‌باشد. برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر حرفه‌ای و گرفتن سودهای مناسب و مطلوب لازم است که به‌طور مداوم به یادگیری و کسب اطلاعات جدید بپردازید. اگر فکر می‌کنید تنها با یادگیری تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی می‌توان در بازار بورس و سرمایه به موفقیت و سودآوری رسید، در اشتباه هستید. تابلو خوانی و بازار خوانی ازجمله تکنیک‌های مهمی هستند که اغلب سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بازار بورس آن را در جهت انجام معاملات موفق و خریدوفروش‌های مطمئن بکار می‌گیرند.

تابلو خوانی در بورس

تابلو خوانی در بورس به معنای تحلیل روانشناسی بازار سرمایه است. یک سرمایه‌گذار تنها با تسلط بر تابلو خوانی پیشرفته و تحلیل اصولی بازار می‌توانید اتفاقات روی تابلو را تجزیه و بررسی کند و خریدوفروشی مطمئن‌تر و پرسودتر را برای خود رقم بزند.

همچنین بخوانید : اندیکاتور چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تکنیک تابلو خوانی در بورس

همان‌طور که گفتیم ازجمله مهارت‌های موردنیاز یک سرمایه‌گذار بعد از ورود به بازار سرمایه و دریافت کد بورسی، تابلو خوانی در بورس و بازار خوانی است. شما با استفاده از بازار خوانی و بررسی و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات به‌دست‌آمده از روی تابلوی بورس می‌توانید سیگنال‌های مناسب خریدوفروش را دریافت کنید و به دنبال خریدوفروش‌های پرسودی داشته باشید.

برای تابلو خوانی در بورس باید به سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (TSETMC) مراجعه نمایید و اطلاعات مندرج در این سایت را به‌طور کامل بررسی کنید. سپس با در نظر گرفتن اطلاعات به‌دست‌آمده و بررسی رند سهام، معاملات خود را انجام دهید.

مقالات مرتبط 

نوسان گیری در بورس

نوسان گیری در بورس

می‌توان گفت نوسان گیری در بورس یک فرایند استراتژیک جذاب و درعین‌حال پر ریسک معامله است. این روش معامله به دنبال تغییرات سریع قیمت‌ها سود

ادامه مطلب
معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز یا معاملات آتی از روش‌های پر ریسک ترید در بازارهای بزرگ معاملاتی است. در این روش معامله‌گران با تخمین شرایط اقتصادی، اجتماعی و

ادامه مطلب
مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه

در دنیای تجارت مدیریت سرمایه به معنی داشتن دانش و مهارت برای انجام معاملات کم ریسک و به دست آوردن بیشترین بازدهی است. در اولویت

ادامه مطلب
ترید در بازار سرمایه

ترید در بازار سرمایه

با معامله یکی از مفاهیم اصلی در بازار سرمایه است. ترید در بازار سرمایه یعنی معامله کردن یک سهام، رمز ارز، جفت ارز، فلزات گران‌بها

ادامه مطلب

+ 200 دوره

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 350 کاربر

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 400 مطلب

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 50 کلاس

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

درباره پولدارباشی

خالق استراتژی معاملاتی لاک پشت طلایی در ایران کارشناس ارشد اعتباری و سرمایه گذاری بانک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها دارنده مدرک تحلیل تکنیکال از کاوندیش کالج انگلستان تحلیل گر و معامله گر بازار بورس و آتی سکه و زعفران

ارتباط با ما

اعتماد شما ، افتخار ماست!

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر