بازار های جهانی

بازار های جهانی

بازار های جهانی در سراسر دنیا به ۴ دسته تقسیم می‌شوند، بازار کالایی، بازار سهام، بازار ارزی و بازار اوراق قرضه. که به موجب هر یک از این بازار ها، انواع داد و ستدها و معاملات مالی انجام می‌شود. بازارهای جهانی این ۴ گروه را پوشش داده، و اطلاعات لحظه‌ای این بازارها را در اختیارتان می‌گذارد.علاوه بر این، در بخش بازارهای جهانی اطلاعات زنده و به روز تمامی کشورها در طیف گسترده‌ای از شاخص‌ها عرضه می‌شود.مواردی همچون: پول، کالا، حساب جاری، گردش سرمایه، صادرات، تولید نفت خام، بدهی خارجی، ذخایر طلا، موازنه تجاری، حواله، واردات، جمعیت، افراد شاغل، ورود توریست، ذخایر ارزی، نرخ بهره، نرخ بهره بین بانکی، رتبه رقابت، نرخ وام بانکی و…

همچنین پیش بینی‌های کاملی در زمینه شاخص‌های اقتصادی و نیز پیش بینی کشورها در حوزه اقتصادی  از طریق بازار های جهانی عرضه می‌شود.

مهم‌ترین دستورات خرید و فروش در بازار های جهانی

شاید اصطلاح خرید و فروش در بازار های جهانی برایتان غریب باشد، چرا که در بازار بورس ایران با آسان‌ترین نوع داد و ستد مواجه هستیم، و تنها یک روش خرید و فروش وجود دارد.

در بازار بورس ایران معامله گران می‌توانند، فقط در یک بازه معین و به صورت آنلاین برای خرید و فروش اقدام کنند، و غیر از این هیچ روش دیگری برای داد و ستد وجود ندارد.

اما قوانین خرید و فروش در بازار های جهانی گسترده‌ تر است. به عنوان مثال در بازاری مثل بازار فارکس معامله گران می‌توانند، به صورت شبانه روزی خرید و فروش داشته باشند، زیرا این شبکه ۲۴ساعته فعال است.

اینکه یک معامله‌گر از کدام دستور خرید و فروش در بازارهای جهانی استفاده کند، بستگی به انتخاب روش وی و چند فاکتور دیگر در بازارهای جهانی دارد.

مثلا ممکن است بهترین زمان خرید و فروش در بازار فارکس همزمان با ساعت کاری شما باشد. حال باید چه کار کنید؟ آیا باید خرید و فروش را فراموش کنید، قطعا خیر. تنوع قوانین خرید و فروش در بازارهای جهانی به رفع چنین مشکلاتی کمک می‌کند.

فروش در بازار های جهانی

امروزه دو نوع دستورات خرید و فروش در بازارهای جهانی مطرح است.

نوع اول دستورات خرید و فروش به شیوه آنلاین است، نوع دوم شبیه دستورات خرید و فروش بازار بورس ایران است، که در بالا ذکر گردید. در این روش معامله‌گر قیمت درخواستی خرید خود را معین می‌کند، و مطابق با همان قیمت، سهام مورد نظر خود را می‌خرد. و اما همین امر در مورد فروش سهام نیز صادق است.

نوع دوم دستورات خرید و فروش در بازار های جهانی را لیمیت یا حد می‌گویند، که به دسته‌های دیگری تقسیم می‌شود.

دستورات خرید و فروش در بازار های جهانی به شکل آنلاین و محل استفاده آن

دستورات خرید و فروش در بازار های جهانی به شکل آنلاین یعنی خریدار یا فروشنده بر طبق قیمت اکنون سهم دست به خرید و فروش می‌زند. در این گونه معاملات فاصله بین خرید و فروش یک سهم بسیار کوتاه است.

افرادی که دستورات خرید و فروش را به صورت آنلاین به ثبت می‌رسانند، از چارت‌ها تایم فریم دقیقه‌ای استفاده می‌کنند، و برایشان اهمیت دارد که در چه قیمتی خرید و فروش به ثبت رسیده است.

دستورات خرید و فروش در بازار های جهانی به صورت حد

در این روش تریدر با مشخص کردن حد قیمت دستور خرید و فرووش را صادر می‌کند. یعنی در پلتفرم یا بروکر خود اعلام می‌کند در صورتی که قیمت به قیمت خاصی برسد، برای به ثبت رساندن خرید و فروش اقدام کند.

در صورتی که تریدر با محاسبات و بررسی‌های خود بداند که روند صعودی قیمت سهام در وضعیت صعودی از نقطه‌ای نزولی می‌شود، بدین ترتیب وی سفارش فروش سهم در همان نقطه را به ثبت می‌رساند.

تا در صورتی که قیمت مبتلا به رکود شد، قیمت از آن محدوده قیمتی به فروش برسد و شخص در اوج از سهم بیرون نرود.

در پایان، اگر به یادگیری بورس و مسائل مرتبط به بورس علاقمند هستید می توانید از دوره های آموزشی مجموعه بزرگ پولدار باشی بهره مند شوید.

خرید در بازار های جهانی

مقالات مرتبط 

نوسان گیری در بورس

نوسان گیری در بورس

می‌توان گفت نوسان گیری در بورس یک فرایند استراتژیک جذاب و درعین‌حال پر ریسک معامله است. این روش معامله به دنبال تغییرات سریع قیمت‌ها سود

ادامه مطلب
معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز یا معاملات آتی از روش‌های پر ریسک ترید در بازارهای بزرگ معاملاتی است. در این روش معامله‌گران با تخمین شرایط اقتصادی، اجتماعی و

ادامه مطلب
مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه

در دنیای تجارت مدیریت سرمایه به معنی داشتن دانش و مهارت برای انجام معاملات کم ریسک و به دست آوردن بیشترین بازدهی است. در اولویت

ادامه مطلب
ترید در بازار سرمایه

ترید در بازار سرمایه

با معامله یکی از مفاهیم اصلی در بازار سرمایه است. ترید در بازار سرمایه یعنی معامله کردن یک سهام، رمز ارز، جفت ارز، فلزات گران‌بها

ادامه مطلب

+ 200 دوره

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 350 کاربر

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 400 مطلب

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 50 کلاس

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

درباره پولدارباشی

خالق استراتژی معاملاتی لاک پشت طلایی در ایران کارشناس ارشد اعتباری و سرمایه گذاری بانک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها دارنده مدرک تحلیل تکنیکال از کاوندیش کالج انگلستان تحلیل گر و معامله گر بازار بورس و آتی سکه و زعفران

ارتباط با ما

اعتماد شما ، افتخار ماست!

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر