آینده بیت کوین چگونه خواهد بود؟

امروزه به دلیل افزایش تمایل بسیاری از افراد در سراسر دنیا به سرمایه‌گذاری در بیت کوین و افزایش تعاملات و توزیع این ارز دیجیتال، نظرات و پیش‌بینی‌های متعددی درباره آینده بیت کوین وجود دارد. برخی از کارشناسان معتقدند که احتمال به وقوع پیوستن هر یک از این نظریه وجود دارد و دلیل آن نیز نوسانات شدید بازارهای جهانی و طلا، نفت و ارزهای دیجیتال است.

در حال حاضر بسیاری از مردم کشورمان سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال مخصوصاً بیت کوین تبدیل کرده‌اند به همین دلیل لازم است که آینده بیت کوین و نوسانات بازار ارزهای دیجیتال را به ‌دقت بررسی کنیم.

کارشناسان حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند که اعتماد مردم دنیا به بیت کوین در حال افزایش و ممکن است ارزش این ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۰ به حدود ۲۰ هزار دلار نیز برسد.

بررسی پژوهش ها در رابطه با آینده بیت کوین

تحقیقات و آمارها نشان می‌دهد که بیت کوین در ماه‌های اخیر هم کاهش و هم افزایش قیمت را تجربه کرده است اما بیشتر نظریه‌ها و پیش‌بینی‌ها در مورد آینده بیت کوین عمدتاً بر مبنای روند رو به رشد قیمت این ارز دیجیتال تا پایان سال میلادی ۲۰۲۰ و سال ۲۰۲۱ قرار دارد.

آینده بیت کوین

یکی از دلایل نظریه‌پردازان، شیوع ویروس کرونا و افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به ورود به بازار ارزهای دیجیتال است. به‌گونه‌ای که در ماه‌های گذشته، تعداد کیف پول‌های دیجیتال که حاوی بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین هستند، به طرز چشمگیری افزایش داشته است.

البته در اوایل شهریورماه امسال، بیت کوین با ریزش قیمت مواجه شد که برخی از کارشناسان دلایل آن را امیدواری به یافتن راه درمان بیماری کرونا و همچنین تمایل سرمایه‌گذاران و معامله گران به سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های امن مانند طلا می‌دانستند.

همچنین بخوانید : ریسک مطلوب و نامطلوب در بازار سرمایه

وضعیت بیت کوین در حال حاضر

در حال حاضر قیمت هر بیت کوین به بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ دلار می‌رسد که باوجود ریزش‌های مقطعی، برخی از کارشناسان بین‌المللی، روند ارزش بیت کوین را صعودی دانسته و افزایش قیمت این ارز دیجیتال را ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۳۰ هزار دلار نیز پیش‌بینی کرده‌اند.

برخی دیگر از کارشناسان اقتصادی در خصوص آینده بیت کوین در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی‌هایی کرده بودند که بنا بر این پیش‌بینی‌ها قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به مرز ۵۰ هزار دلار نیز خواهد رسید و این پیش‌بینی‌ها سرمایه‌گذاران را به آینده بیت کوین امیدوارتر کرد؛ اما با شیوع بیماری کرونا و بحران‌های اقتصادی امیدواری سرمایه گذران تداوم نیافت و بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز از نیمه دوم سال ۲۰۲۰ ریزش قیمت را تجربه کردند.

یکی دیگر از عوامل مهمی که منجر به ریزش قیمت ارزهای دیجیتال شد، عدم توافق عربستان و روسیه در نشست اوپک و افت بی‌سابقه قیمت نفت بوده است. به‌گونه‌ای که قیمت نفت برنت حتی تا بشکه‌ای ۲۰ دلار نیز پایین آمد.

تاثیر کرونا بر قیمت بیت کوین

همان‌طور که اشاره کردیم یکی دیگر از دلایل ریزش قیمت ارزهای دیجیتال شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان بوده است. تأثیر این ویروس بر اقتصاد جهان به‌گونه‌ای بوده که بزرگ‌ترین بازارهای مالی دنیا دچار رکود اقتصادی شدند و همین موضوع منجر به سقوط ارزش سهام بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان مانند آمازون و اپل شده است.

آینده بیت کوین

اما با سقوط بیت کوین به مرز ۴ هزار دلاری و بازگشایی مجدد کمپانی‌ها و بازارهای مالی در چین، این ارز دیجیتال جان دوباره‌ای گرفت و در حال حاضر ارزش آن رو به افزایش است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای امسال تاکنون و در چند ماه گذشته، قیمت بیت کوین به ۴ هزار و ۸۰۰ دلار رسید و این قیمت پایین‌ترین قیمتی بوده است که بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۰ تجربه کرده است؛ اما پس از گذشت چند هفته، اوج‌گیری این ارز دیجیتال دوباره آغاز شد و قیمت آن وارد کانال ۶ هزار دلار شد و مدتی است در همین کانال باقی‌مانده است.

بررسی وضعیت سایر ارزهای دیجیتال

وضعیت سایر ارزهای دیجیتال نیز به همین صورت است؛ به‌گونه‌ای که قیمت ارز دیجیتال لایت کوین که پس از بحران‌های اقتصادی اخیر وارد کانال ۲۰ دلاری شده بود، دوباره به کانال ۳۰ دلاری بازگشت و در حال حاضر قیمت آن حدود ۳۸.۹۸ دلار است.

همچنین بخوانید : چگونه در بورس بازدهی ۲۴۰ درصدی در کوتاه مدت بگیریم؟

قیمت اتریوم نیز با شروع سال ۲۰۲۰ وارد کانال ۱۳۰ دلار شد و با شیوع بیماری کرونا قیمت این ارز دیجیتال به ۱۷۰ دلار نیز رسید؛ اما گسترش ویروس کرونا و رکود اقتصادی و سقوط قیمت نفت نیز ارزش این ارز دیجیتال را کاهش داد، به‌گونه‌ای که قیمت اتریوم امروز حدود ۱۳۴ دلار می‌باشد.

سخن آخر

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال و بلاک چین‌ها در حال تغییر است؛ اما اکثر کارشناسان حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال معتقدند که قیمت بیت کوین در ایران و سایر نقاط جهان در حال افزایش است. به‌گونه‌ای که ممکن است ارزش آن تا پایان سال ۲۰۲۰ به چیزی بیشتر از ۲۰ هزار دلار برسد. همین نکته باعث شده است بسیاری از مردم به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و به‌خصوص بیت کوین بپردازند.

درواقع سرمایه‌گذاران دریافته‌اند که ارزهای دیجیتال در حال رشد هستند و به‌زودی جایگاه مناسبی را در تبادلات مالی سراسر جهان پیدا می‌کنند و حتی ممکن است به ابزاری کارآمد و غیرقابل جایگزین تبدیل شوند که همین موضوع باعث شده است تمایل به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال روزبه‌روز افزایش یابد.

مقالات مرتبط 

افزایش سرمایه چیست

افزایش سرمایه چیست ؟

یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین عوامل برای توسعه و پیشرفت شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری افزایش سرمایه است. با وجود رقابت سنگین در بازارهای مختلف، همه

ادامه مطلب

+ 200 دوره

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 350 کاربر

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 400 مطلب

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

+ 50 کلاس

رسالت ما ثروت آفرینی برای تمام مردم ایران است.

درباره پولدارباشی

خالق استراتژی معاملاتی لاک پشت طلایی در ایران کارشناس ارشد اعتباری و سرمایه گذاری بانک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها دارنده مدرک تحلیل تکنیکال از کاوندیش کالج انگلستان تحلیل گر و معامله گر بازار بورس و آتی سکه و زعفران

ارتباط با ما

اعتماد شما ، افتخار ماست!

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر